Výrobcovia / značky

Nový univerzálný Protokol MATTER

Pridané: 17.03.2023
|
Štefan

Ako najhorúcejší „nováčik“ v odvetví chytrých domácností v tomto roku si „Matter Protocol“ kladie za cieľ vyriešiť problém fragmentácie v oblasti inteligentných domácností vytvorením jednotného „jazyka“ aplikačnej vrstvy, aby sa odstránili problémy s kompatibilitou medzi rôznymi protokolmi a rôznymi ekosystémami. . Vďaka spoločnej propagácii spoločností Google, Apple, Amazon, SmartThings a mnohých ďalších hráčov Matter vrátane „eWeLink“ sa Matter môže stať jedným z najväčších hnacích motorov budúcej „novej éry“ IoT.

V prípade oficiálneho vydania Matter bude tiež oficiálne predstavená prvá várka „Matter Products“ a značiek, ktoré používajú „eWeLink Matter Solution“.

 

Už v máji na konferencii Google I/O 2022 spoločnosť Google jasne uviedla, aké zariadenia NEST budú aktualizované ako ovládače Matter, čo im umožní uviesť do prevádzky všetky produkty Matter a ovládať ich prostredníctvom aplikácie Google Home, Google Assistant a ovládačov pre inteligentné domácnosti Android.

 

UNIVERZÁLNÍ PROTOKOL MATTER eWelink

 

Začiatkom júna 2022 na WWDC Apple oficiálne oznámil, že jeho múdra domáca platforma HomeKit bude bez problémov kompatibilná s Matter. V budúcnosti budú používatelia môcť skenovať, pridávať, kontrolovať stav a ovládať zariadenia podporované Matter prostredníctvom aplikácie Apple Home App alebo aplikácií tretích strán, ktoré sa integrujú s Homekit.

 

WWDC2022 eWelink

 

Apple nielen vyjadril svoje očakávania ohľadom Matter, ale tiež predstavil prvú várku partnerov v súvisiacich reláciách, vrátane „eWeLink“. „Matter umožňuje, aby príslušenstvo pre inteligentné domácnosti spolupracovalo naprieč platformami,“ povedal Apple, „Mnoho popredných značiek už pracuje na Matteri s viac ako 130 produktmi, ktoré sa pripravujú, a to je len začiatok.“

 

MATTER alexa support

Na CES 2022 Amazon oznámil, že Matter bude podporovaný na zariadeniach Echo, vrátane väčšiny Echo, Echo Dots, Echo Plus, Echo Studio a Echo Show, a existujúce zariadenia Echo budú môcť podporovať Matter prostredníctvom aktualizácie softvéru, akonáhle bude k dispozícii. oficiálne prepustený. Amazon tiež uviedol, že jeho štvrtá generácia Echo sa stane Thread border routerom, ktorý pomocou Matter vytvorí most medzi sebou a Wi-Fi sieťami (podporuje Matter over Thread)

 

Znacky JOIN Free Setup

A čo viac, Amazon oznámil, že spustí FFS (Frustration Free Setup) pre Matter cez WiFi, kde môžu oprávnení zákazníci jednoducho rozbaliť a zapnúť svoje zariadenia Matter a tieto zariadenia sa automaticky pripoja k sieti. Amazon Alexa uzavrel partnerstvo s radom popredných značiek pre inteligentné domácnosti, vrátane eWeLink, aby na zariadení Matter aplikoval technológiu FFS (Frustration Free Setup).

 

Matter SmartThings

Na CES 2022 Samsung tiež oznámil, že jeho nový Home Hub bude podporovať Matter, štandard, ktorý bude môcť fungovať ako ovládač pre jeho zariadenia Galaxy, televízie a zariadenia Family Hub. Okrem toho spoločnosť Samsung nedávno oznámila program Partner Early Access Program pre svoje SmartThings a prvá várka zariadení pre múdru domácnosť Matter, ako sú svetlá, zámky a senzory, začala podliehať testovaniu kompatibility naprieč platformami.

 

MATTER IKEA

Na konci mája 2022 IKEA oznámila, že bude spustené centrum pre inteligentné produkty pripravené na záležitosti s názvom Dirigera. Dirigera znamená vo švédčine „dirigent“ a má tvar malého hokejového puku. Najväčší rozdiel oproti minulej generácii húb Tradfri je v tom, že podporuje štandardy Matter.

IKEA zdôraznila jednoduché použitie produktu a výkonné možnosti personalizácie a odhalila, že IKEA v roku 2023 vyvíja vlastnú cloudovú sieť pre vzdialený prístup k svojim zariadeniam pre inteligentnú domácnosť.

 

 

HODNOTA PRE KONCOVÝCH „POUŽÍVATEĽOV“
ŽIADNE EKOLOGICKÉ BARIÉRY
V súčasnej dobe sa poprední hráči chytrých domácností zaviazali k podpore Matter a telefóny, rovnako ako bežné terminály pre ovládanie chytrých zariadení v našom každodennom živote (ako je iOS/Android, hlasoví asistenti, chytré reproduktory atď.) budú túto záležitosť podporovať. štandard a používatelia ani nepotrebujú extra aplikáciu Matter a môžu priamo ovládať zariadenie Matter.

Navyše na základe funkcie Matter's Multi Admin môžu používatelia pripojiť svoje zariadenia k akémukoľvek ekosystému podporovanému Matter, nastaviť špecifické systémy pre každé zariadenie na zdieľanie alebo ľahko pridať viac zariadení do nového ekosystému, čo znamená, že jediné zariadenie Matter môže podporovať viac ekosystémov na viacerých platformách súčasne .

Pre koncových užívateľov funkcie „multiplatformných“ zariadení Matter odstráni množstvo zmätkov a prekážok na ceste chytrej domácnosti, čo používateľom umožní mať plynulejší zážitok.

VIAC AUTOMATIZÁCIE
Matter umožňuje efektívnu komunikáciu priamo medzi zariadeniami, bez potreby špecifického „preposielania“ zariadenia. Napríklad inteligentný spínač alebo senzor Matter môže priamo „zapnúť/vypnúť“ žiarovku Matter bez potreby akejkoľvek aplikácie, cloudovej služby alebo inej špeciálnej akcie. Po konfigurácii je možné komunikáciu a ovládanie medzi zariadeniami Matter vykonávať priamo v miestnej sieti.

VIAC ZABEZPEČENÉ
Matter tiež definuje sadu bezpečnostných mechanizmov, ktoré boli iniciované, vyvinuté a overené niekoľkými poprednými spoločnosťami, ktoré vyrábajú zariadenia Matter s vysokou bezpečnosťou.

 

OČAKÁVA SA, ŽE BUDE PREDSTAVENÉ RIEŠENIE EWELINK MATTER A SKORO BUDE PREDSTAVENÁ PRVÁ VÁRKA PRODUKTOV MATTER VYUŽÍVAJÚCE „RIEŠENIE EWELINK“.

MATTER  eWelink

 

 

Veľké výhody pre OEM partnerov eWeLink spočívajú v tom, že stačí integrovať riešenie eWeLink Matter do svojich vlastných produktov pre múdru domácnosť, aby získali prístup ku všetkým ekosystémom podporovaným Matter a vyskočili zo zložitosti kompatibilnej práce a znížili riziká skladovania a zásob. záťaž pre rôzne kategórie, zamerajte sa nakoniec na marketing a zapojenie používateľov.

Špecifikácia Matter bola oficiálne vydaná a prvá várka produktov využívajúcich riešenie eWeLink Matter bude tiež debutovať ako „svetovo prvá várka produktov Matter“.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2018 - 2023 © www.sonoff.sk