Ako vytvárať scény eWelink

Pridané: 29.04.2021
|
Štefan

Aby bola inteligentná domácnosť skutočne inteligentná, budete potrebovať automatizácie, kde sa zapínanie a vypínanie vypínačov alebo jas žiaroviek nastavuje automaticky na základe určitých prednastavených podmienok. V aplikácii eWeLink sa automatizácie nazývajú scény.

Ewelink-Scene-1.gif

 

Na vytvorenie scény sú potrebné dva typy nastavení.

Nastaviť podmienku
Vyberte akčné zariadenia a nastavte akcie, ktoré sa majú vykonať


1. Nastaviť podmienku
K dispozícii sú štyri možnosti podmienok, napríklad „Vykonať kliknutie“, „Časovač“, „Východ / Západ slnka“ a „Inteligentné zariadenie“. Vyberte jeden z nich ako predpoklad samostatne vykonávanej scény. Každý z nich rieši rôzne užívateľské scenáre.

a) Kliknutím vykonajte
Scéna „vykonávanie klepnutím“ vám umožňuje ovládať viac zariadení jedným klepnutím bez ohľadu na typ alebo umiestnenie zariadenia. Napríklad, keď potrebujeme jedným klepnutím vypnúť všetky svetlá, vypínače, zástrčky a všetky ostatné zariadenia v našej domácnosti, ako podmienku vyberte možnosť „Vykonať kliknutie“ a pridajte všetky zariadenia, ktoré sa vypínajú ako akcie.

 Ewelink-Scene-2.gif


b) Časovač

Ak očakávate automatické ovládanie viacerých zariadení v rovnakom čase, môžete ako podmienku svojej scény nastaviť „časovač“. Napríklad by ste chceli prísť do práce bez toho, aby ste sa obťažovali zapnúť každý AC vo svojej kancelárii. Stačí vytvoriť scénu s časovačom.

 Ewelink-Scene

 


c) Východ / západ slnka Ak dúfate, že vaše zariadenia budú pôsobiť na východ a západ slnka, nastavte ako svoju scénu podmienku „Východ / západ slnka“. Napríklad zvoľte „Západ slnka“ ako podmienku, aby sa lampa vo vašej záhrade rozsvietila pri západe slnka.

Ewelink-Scene-4.gif

 

d) Inteligentné zariadenie
V prípade, že chcete, aby jedno zariadenie spustilo iné zariadenie, musíte ako podmienku svojej scény zvoliť možnosť „Smart Device“. Ak chcete rozsvietiť svetlo hneď po otvorení dverí, vyberte možnosť „Smart Device“ a nastavte stav snímača dverí ako podmienku pre vašu scénu.

Ewelink-Scene-5.gif

 


2. Vytvorte akcie
Po potvrdení podmienky musíte zvoliť inteligentné zariadenia, ktoré budú po spustení konať. Akcie dostupné pre každé zariadenie závisia od schopností daného zariadenia. Informácie o tom, ktoré akcie vaše zariadenie podporuje, nájdete v aplikácii eWeLink.

Najskôr vyberte inteligentné zariadenie, ktoré reaguje na daný stav.

Ďalej vyberte akciu, ktorú má zariadenie vykonať.

Nakoniec kliknite na „uložiť“ a všetko je nastavené.

 

Ewelink-Scene-6.gif

POZNÁMKA: Pre scénu môžete vytvoriť viac ako jednu akciu. Napríklad pri západe slnka môžete mať zapnuté svetlo, zapnutý ohrievač vody, vypnutý televízor a sériu ďalších akcií.

 

Pozrite si video ako vytvoriť automatizáciu - scénu v eWelink aplikácii.

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2018 - 2022 © www.sonoff.sk